Stresszkezelés

Stressz a mindennapokban

Ma a stresszt, szinte kötőszóként használjuk, ha arról kérdeznek minket, hogy hogy vagyunk. A modern világ eszközei, újítása rengeteg dolgot könnyített meg számunkra, ugyanakkor legalább ugyanannyi területen is nehezítette meg életünket.

Elég, ha arra gondolunk, hogy mekkora áldás az, hogy egy rázós, veszélyes helyzetben, telefonjaink segítségével kapcsolatba tudunk lépni bárkivel, ugyanakkor mekkora ára van annak, hogy egyes életterületeken mindig és mindenkor elérhetőek vagyunk, és állandó készenlétben kell állnunk.

A technológiai újítások, és a velük párhuzamosan haladó társadalmi változások azt eredményezték, hogy száz évvel ezelőtthöz képest teljesen átalakult az idő fogalma, valamint a munkához, családi élethez való viszonyunk is.

A stresszt többnyire negatív felhanggal emlegetjük, többnyire akkor, amikor a szerepeink közötti lavírozás egyszerűen túl sok, vagy folyamatosan olyan elvárások elé állítanak minket, ami túlnő rajtunk.

A stressz „kis mértékben” és átkeretezéssel pozitív hatású is lehet, hiszen a változás, egy újfajta megmérettetés erősíti énképünket, segít céljaink elérésében, ugyanakkor az állandó nyomás, a határaink folyamatos és súlyos áthágása kiégéshez, depresszióhoz, és sok pszichoszomatikus alapon kialakuló betegséghez vezethet.

„Azt éreztem, miután hazaestem a munkahelyemről, és a kezembe nyomta a végtelenül kimerült feleségem a gyerekünket, hogy soha nem jön el a pillanat, hogy kifújhassam magamat”

„Folyamatosan olyan projektekbe raktak bele, ahol hiányzott a megfelelő irányítás, és útmutatás, mindent nekem kellett kitalálnom. Ha hibáztam valahol, én lettem leszúrva.”

„Akkor éreztem, hogy segítséget kell kérnem, amikor sírva fakadtam azon, hogy a kisfiam kiöntötte a kakaóját. Úgy éreztem, hogy ennyi feladat mellett már arra az egyszerű feladatra is képtelen vagyok, hogy feltöröljem a padlót.”

„Amikor folyamatos gyomorbántalmamról megállapította az orvos, hogy pszichoszomatikus eredetű, azt gondoltam, csak egy kis pihenésre van csak szükségem, és ismét a régi leszek. Két hét otthonlét után még mindig ugyanúgy éreztem magamat. Most már tudom, hogy az évek óta szorító stressz hatásait nem lehet egy hosszabb szünettel helyrehozni.”

 

Hogyan kezelhető a mindennapi stressz?

Az egyre nagyobb nyomást sokan, sokféleképpen próbálnak oldani, mentális egészségünk megőrzése azonban komoly kihívás a mai embert próbáló időkben. Nem véletlen, hogy sokan kémiai szerekkel, alkohollal, gyógyszerekkel igyekeznek tompítani azokon problémákon, amelyekre más megoldást nem tudnak.

Az időleges „fellélegzésen” kívül azonban ezek a stratégiák nem kínálnak megoldást, viszont elindíthatnak egy olyan nem várt folyamatot, aminek a végén visszaélésszerűen kezdjük el használni ezeket a szereket.

A (negatív) stressz, ahogy minden lelki eredetű probléma több összetevős, a megoldás pedig korántsem egyszerű. Ami évek alatt épült ki, az nem változik meg egy pillanat alatt, ugyanakkor a mindennapi életben szükségünk van olyan „instant” technikákra is, amelyekkel természetesen és egészségesen tudjuk csökkenteni a ránk nehezedő nyomást.

Az általam kínált stresszkezelés több szakaszban tud megoldást nyújtani azoknak, akik természetes módszerekkel szeretnék csökkenteni a nyomást, és szeretnének választ kapni arra a kérdésre is, hogy mit csináljanak másképpen.

A stresszkezelés általános menete

    1. Megvizsgáljuk, hogy hogyan hat a stressz a jelenlegi életedre, mik azok a negatív hatások, amelyek a stressz következtében kialakultak, és milyen megoldási stratégiáid voltak eddig a helyzetre.
    2. Mélyebbre ássunk abban, hogy miért pont ezen a területen, és abban a formában jelentkezik a stressz az életedben, ahogyan, hol van a nyomás valódi gyökere.
    3. Érzelmileg közelítjük meg azt a helyzetet, amiben vagy, feltárjuk a külső, és belső erőforrásaidat.
    4. Megoldási stratégiákat dolgozunk ki a mindennapi stressz enyhítésére, és a helyzeted hosszú távú kezelésére.
    5. Összegezzük a tanultakat, és lezárjuk a segítői folyamatot.
  • Ha úgy érzed, szeretnéd megnézni, kipróbálni ezt a módszert az alábbi elérhetőségeken tudsz időpontot kérni. Az első beszélgetés INGYENES és nem jár semmilyen elköteleződéssel.

IDŐPONTKÉRÉS STRESSZKEZELÉSRE:

Telefonon: 30/7433-089  vagy

Az első beszélgetés INGYENES.
A második beszélgetéstől az ár: 12000 Ft/alkalom.
A beszélgetés igénybevétele lehet ONLINE, illetve SZEMÉLYESEN Kecskeméten található irodámban.
Időtartama: 45 perc – 60 perc.

Az általam folytatott beszélgetések nem minősülnek pszichoterápiának, módszerem diagnosztizált pszichés betegségek esetén nem alkalmazható.

Aktuális, magánszemélyeknek szóló workshopjaimról Facebook oldalamon tájékozódhatsz.

Csoportvezetéssel kapcsolatos végzettségeimet itt találod.

A stresszről, stresszkezelésről szóló blog bejegyzéseimet itt olvashatod:

stresszkezelés